Активізація малого та середнього бізнесу в прикордонних регіонах України – Білорусі

 

 Спільна мета

Підвищити комерційні можливості, ділову активність та взаємодію малого і середнього бізнесу (МСБ) в малих містах прикордонних регіонів України-Білорусії протягом 2016-2019 років на 10% шляхом створення платформ для взаємодії між МСБ, органами місцевого самоврядування та інфраструктурами підтримки бізнесу прикордонних регіонів України і Білорусі.

  Завдання проекту

Надання МСБ професійної консалтингової і консультаційної підтримки в області маркетингу, юридичних, фінансових та економічних аспектів ведення транскордонного бізнесу.

Створення / розширення можливостей для отримання важливої, своєчасної та актуальної інформації для прийняття бізнес-рішень через Інтернет-портал транскордонного співробітництва.

Розвиток потенційних і професійних навичок, а також професійних зв'язків між представниками малого та середнього бізнесу в прикордонних регіонах.

Досягнення змін в політиці місцевих органів влади з питань підтримки транскордонної торгівлі в малих містах прикордонних регіонів.

Цільова аудиторія 

Підприємці (фізичні та юридичні особи) зацікавлені в розширенні своїх можливостей і реалізації свого потенціалу на території сусідніх держав.

Місцева влада, відповідальні за комфортне проживання і рівень життя місцевого населення.

Структури підтримки бізнесу, які розширять і посилять свої зв'язки.

Молоді люди, стартапи, підприємці, які потребують позитивних прикладів, успішних кращих практик (будуть зацікавлені в продовженні підтримки МСБ в сфері транскордонної торгівлі).

Населення міст, які отримають додаткові послуги, можливості і додаткові надходження до місцевих бюджетів за рахунок активізації бізнесу та підвищення ефективності транскордонного співробітництва.

 

Тривалість проекту 14 місяців.

Зона реалізації: Київська область (м.Славутич), Рівненська обл., (М Вараш), Чернігівська область (м.Прилуки, Чернігів, смт. Ріпки) України. Гомельська область Білорусі (м Гомель, м Рогачов).

 

 

 

Торгівля та послуги

 

Дрібне виробництво

 

 

 

Комунальне господарство

Транспортні послуги

 

Сільське господарство

 

 

 


 
 
5
міжсекторальних засідань
224
Учасники
108
Чоловіки
114
Жінки
 

Новини

ЕНЕРГІЯ ПІДПРИЄМНИЦТВА - УСПІХ ГРОМАДИ

Вівторок, 13 серпня 2019
Administrator

9-10 серпня 2019 року консультанти Центру транскордонного співробітництва прийняли участь у проведенні днів Популяризації економічного розвитку в аграрній сфері, в рамках реалізації заходів Грантового проекту ЄС «План місцевого економічного розвитку: Славутич – драйвер росту відкритої та вільної економіки регіону» та на виконання Меморандуму про співпрацю між м.Славутич, Любецькою та Михайло-Коцюбинською об’єднаними громадами, у Любецькій об’єднаній територіальній громаді.

 

Дні популяризації економічного розвитку містили низку цікавих заходів для жителів громади, гостей з міста Славутича та Михайло-Коцюбинської об’єднаної громади, в т.ч. молоді, жінок та підприємців. Відбулися цікаві та корисні презентації Центрів транскордонного співробітництва, а також щодо можливостей державної підтримки та фінансування аграрного сектору, бізнес-тренінг, конкурси місцевих виробників, екскурсія на сучасне агропідприємство європейського рівня, ремісничі виставки та культурні заходи.

ЄС інвестував 5,6 млн євро у 29 грантових проектів для підтримки транскордонної співпраці місцевих громад України із сусідніми регіонами в Білорусі та Молдові за 2015-2019 рр.

Понеділок, 24 червня 2019
Administrator

Київ, 21 червня 2019 р. – у Києві відбулося підведення підсумків реалізації 29 транскордонних проектів за програмами територіального співробітництва «Білорусь – Україна» та «Молдова – Україна», що фінансуються Європейським Союзом.

Транскордонні проекти за двома програмами були спрямовані на місцевий та регіональний розвиток прикордонних регіонів, стимулювання економічного зростання, пошук спільних рішень для загальних проблем по обидва боки кордону та зробили важливий внесок у покращення умов життя місцевих громад.

У програмі «Білорусь – Україна» було реалізовано 13 спільних проектів у регіонах, а саме: в Україні – Волинь, Рівненщина, Житомирщина, Київщина та Чернігівщина; в Білорусі – Брестська та Гомельська області. За програмою «Молдова – Україна» впроваджено 16 спільних проектів в українських регіонах (Одеська, Вінницька та Чернівецька області
) та на всій території Молдови.

Під час підсумкової прес-конференції голова української делегації Ганна Білоколос, представниця Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, наголосила: «Програма транскордонної співпраці – важливий інструмент для розвитку прикордонних територій. Це не лише реалізація заходів прикордонного співробітництва, а й додаткові можливості до участі у програмах ЄС регіонів України, які не залучені до програм прикордонної співпраці, зокрема, Чернігівської, Житомирської та Київської областей».

У свою чергу, Лучіан Джега, Керівник програм Європейської Комісії (DG NEAR), зазначив: «Європейська Комісія підтримує вектор щодо імплементації співробітництва транскордонної взаємодії. Мета програм, започаткованих 4 роки тому, – розвиток партнерства з іншими країнами-членами Східного партнерства. Важливо зазначити, що програма була націлена на врахування двосторонніх інтересів та на укріплення партнерства на транскордонній території».

Глава делегації Республіки Білорусь Михаїл Баценко зауважив, що «13 проектів в рамках програми Білорусь-Україна отримали фінансування і досягли запланованих результатів. Навіть більше – за деякими позиціями вони перевершили їх, що свідчить про досить високий рівень зацікавленості як з боку білоруських учасників, так і їхніх українських партнерів».
Глава делегації Молдови, представниця Державної канцелярії Республіки Молдова Емілія Чеботарі підкреслила: «Хочу особливо наголосити, що Програма територіального співробітництва Молдова – Україна виявилась дуже цінним інструментом Європейської Комісії, що дозволило нам виявляти й долати спільні проблеми в прикордонних регіонах та допомогло стимулювати соціально-економічний розвиток  на місцевому рівні. Програма сприяла мобілізації багатьох інституцій та організацій на рівні як органів державної влади, так і громадянського суспільства. Ми можемо з упевненістю стверджувати, що малими кроками розбудовуємо потенціал і досягаємо реальних результатів».
Підсумовуючи, Ерк Ролоффс, Керівник групи експертів, адміністратор Програми EaPTC – GIZ зазначив, що підтримує ініціативи всіх трьох країн щодо продовження Програми  EaPTC: «Ця програма – лише початок,  база для наступних кроків. Зважаючи на суттєві досягнення та успішні результати реалізації грантових проектів, ми сподіваємося на продовження Програми з боку ЄС. Наразі вже розпочато діалог країн-партнерів з Європейською Комісією  щодо майбутнього Програми».

Учасники заходу позитивно оцінили впровадження спільних проектів та засвідчили успішність реалізації двох програм територіального співробітництва «Білорусь – Україна» та «Молдова – Україна».


Фотографії заходу можна знайти за посиланням: https://fex.net/s/kbb4kbc

 

IV Форум експортерів Чернігівщини

Четвер, 06 червня 2019
Administrator

Шановні колеги!

Запрошуємо експортерів, потенційних та діючих, взяти участь в IV Форумі експортерів Чернігівщини 11 червня в готельно-ресторанному комплексі “Ріверсайд”, вул. Шевченка, 105.

Темою цьогорічного заходу було обрано “Інноваційні технології та продукти як вирішальний фактор успіху для українського експорту”.

В програмі заходу багато цікавого та прикладного: підтримка від агентств національного рівня, можливості від міжнародних програм, а головне — передовий досвід наших колег, підприємців Чернігівщини!

Детальніше про захід — на сторінці форуму - https://inexforum-cn.com/

Участь — безкоштовна. Реєстрація — обов’язкова.

Скористайтесь можливістю вивести свій експорт на новий рівень!

Territorial Cooperation Programme Belarus-Ukraine
 

Ця публікація була підготовлена за сприянням Європейського Союзу. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю Виконавчого комітету Славутицької міської ради та жодним чином не може бути сприйнято з урахуванням поглядів Європейського Союзу.