Активизация малого и среднего бизнеса в приграничных регионах Украины – Беларуси

 

 Общая цель

Повысить коммерческие возможности, деловую активность и взаимодействие малого и среднего бизнеса (МСБ) в малых городах приграничных регионов Украины-Белоруссии в течение 2016-2018 годов на 10% путем создания платформ для взаимодействия между МСБ, органами местного самоуправления и инфраструктурами поддержки бизнеса приграничных регионов Украины и Беларуси.

  Задача проекта

Предоставление МСБ профессиональной консалтинговой и консультационной поддержки в области маркетинга, юридических, финансовых и экономических аспектов ведения трансграничного бизнеса.

Создание / расширение возможностей для получения важной, своевременной и актуальной информации для принятия бизнес-решений через Интернет-портал трансграничного сотрудничества.

Развитие потенциальных и профессиональных навыков, а также профессиональных связей между представителями малого и среднего бизнеса в приграничных регионах.

Достижение изменений в политике местных органов власти по вопросам поддержки трансграничной торговли в малых городах приграничных регионов.

Целевая аудитория 

Предприниматели  заинтересованные в расширении своих возможностей и реализации своего потенциала на территории соседних государств.

Местные власти, ответственные за комфортное проживание и уровень жизни местного населения.

Структуры поддержки бизнеса, которые расширят и усилят свои связи.

Молодые люди, стартапы, предприниматели, требующие положительных примеров, успешных лучших практик  (будут заинтересованы в продолжении поддержки МСБ в сфере трансграничной торговли).

Население городов, которые получат дополнительные услуги, возможности и дополнительные поступления в местные бюджеты за счет активизации бизнеса и повышения эффективности трансграничного сотрудничества.

 

Продолжительность проекта14 месяцев.

Зона реализации: Киевская область (г. Славутич), Ровенская обл., (г.Вараш), Черниговская область (г.Прилуки, Чернигов, пгт. Репки) Украины. Гомельская область Беларуси (г. Гомель, г. Рогачев).

 

 

 

Торговля и услуги

 

Мелкое производство

 

 

 

Коммунальное хозяйство

Транспортные услуги

 

Сельсекое хозяйство

 

 

 


 
 
5
межсекторальных заседаний
224
Участники
108
Мужчины
114
Женщины
 

Новости

ЕНЕРГІЯ ПІДПРИЄМНИЦТВА - УСПІХ ГРОМАДИ

13.08.2019
Administrator

9-10 серпня 2019 року консультанти Центру транскордонного співробітництва прийняли участь у проведенні днів Популяризації економічного розвитку в аграрній сфері, в рамках реалізації заходів Грантового проекту ЄС «План місцевого економічного розвитку: Славутич – драйвер росту відкритої та вільної економіки регіону» та на виконання Меморандуму про співпрацю між м.Славутич, Любецькою та Михайло-Коцюбинською об’єднаними громадами, у Любецькій об’єднаній територіальній громаді.

 

Дні популяризації економічного розвитку містили низку цікавих заходів для жителів громади, гостей з міста Славутича та Михайло-Коцюбинської об’єднаної громади, в т.ч. молоді, жінок та підприємців. Відбулися цікаві та корисні презентації Центрів транскордонного співробітництва, а також щодо можливостей державної підтримки та фінансування аграрного сектору, бізнес-тренінг, конкурси місцевих виробників, екскурсія на сучасне агропідприємство європейського рівня, ремісничі виставки та культурні заходи.

ЄС інвестував 5,6 млн євро у 29 грантових проектів для підтримки транскордонної співпраці місцевих громад України із сусідніми регіонами в Білорусі та Молдові за 2015-2019 рр.

24.06.2019
Administrator

Київ, 21 червня 2019 р. – у Києві відбулося підведення підсумків реалізації 29 транскордонних проектів за програмами територіального співробітництва «Білорусь – Україна» та «Молдова – Україна», що фінансуються Європейським Союзом.

Транскордонні проекти за двома програмами були спрямовані на місцевий та регіональний розвиток прикордонних регіонів, стимулювання економічного зростання, пошук спільних рішень для загальних проблем по обидва боки кордону та зробили важливий внесок у покращення умов життя місцевих громад.

У програмі «Білорусь – Україна» було реалізовано 13 спільних проектів у регіонах, а саме: в Україні – Волинь, Рівненщина, Житомирщина, Київщина та Чернігівщина; в Білорусі – Брестська та Гомельська області. За програмою «Молдова – Україна» впроваджено 16 спільних проектів в українських регіонах (Одеська, Вінницька та Чернівецька області
) та на всій території Молдови.

Під час підсумкової прес-конференції голова української делегації Ганна Білоколос, представниця Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, наголосила: «Програма транскордонної співпраці – важливий інструмент для розвитку прикордонних територій. Це не лише реалізація заходів прикордонного співробітництва, а й додаткові можливості до участі у програмах ЄС регіонів України, які не залучені до програм прикордонної співпраці, зокрема, Чернігівської, Житомирської та Київської областей».

У свою чергу, Лучіан Джега, Керівник програм Європейської Комісії (DG NEAR), зазначив: «Європейська Комісія підтримує вектор щодо імплементації співробітництва транскордонної взаємодії. Мета програм, започаткованих 4 роки тому, – розвиток партнерства з іншими країнами-членами Східного партнерства. Важливо зазначити, що програма була націлена на врахування двосторонніх інтересів та на укріплення партнерства на транскордонній території».

Глава делегації Республіки Білорусь Михаїл Баценко зауважив, що «13 проектів в рамках програми Білорусь-Україна отримали фінансування і досягли запланованих результатів. Навіть більше – за деякими позиціями вони перевершили їх, що свідчить про досить високий рівень зацікавленості як з боку білоруських учасників, так і їхніх українських партнерів».
Глава делегації Молдови, представниця Державної канцелярії Республіки Молдова Емілія Чеботарі підкреслила: «Хочу особливо наголосити, що Програма територіального співробітництва Молдова – Україна виявилась дуже цінним інструментом Європейської Комісії, що дозволило нам виявляти й долати спільні проблеми в прикордонних регіонах та допомогло стимулювати соціально-економічний розвиток  на місцевому рівні. Програма сприяла мобілізації багатьох інституцій та організацій на рівні як органів державної влади, так і громадянського суспільства. Ми можемо з упевненістю стверджувати, що малими кроками розбудовуємо потенціал і досягаємо реальних результатів».
Підсумовуючи, Ерк Ролоффс, Керівник групи експертів, адміністратор Програми EaPTC – GIZ зазначив, що підтримує ініціативи всіх трьох країн щодо продовження Програми  EaPTC: «Ця програма – лише початок,  база для наступних кроків. Зважаючи на суттєві досягнення та успішні результати реалізації грантових проектів, ми сподіваємося на продовження Програми з боку ЄС. Наразі вже розпочато діалог країн-партнерів з Європейською Комісією  щодо майбутнього Програми».

Учасники заходу позитивно оцінили впровадження спільних проектів та засвідчили успішність реалізації двох програм територіального співробітництва «Білорусь – Україна» та «Молдова – Україна».


Фотографії заходу можна знайти за посиланням: https://fex.net/s/kbb4kbc

 

IV Форум експортерів Чернігівщини

06.06.2019
Administrator

Шановні колеги!

Запрошуємо експортерів, потенційних та діючих, взяти участь в IV Форумі експортерів Чернігівщини 11 червня в готельно-ресторанному комплексі “Ріверсайд”, вул. Шевченка, 105.

Темою цьогорічного заходу було обрано “Інноваційні технології та продукти як вирішальний фактор успіху для українського експорту”.

В програмі заходу багато цікавого та прикладного: підтримка від агентств національного рівня, можливості від міжнародних програм, а головне — передовий досвід наших колег, підприємців Чернігівщини!

Детальніше про захід — на сторінці форуму - https://inexforum-cn.com/

Участь — безкоштовна. Реєстрація — обов’язкова.

Скористайтесь можливістю вивести свій експорт на новий рівень!

Territorial Cooperation Programme Belarus-Ukraine
 

Эта публикация была подготовлена при содействии Европейского Союза. Содержание этой публикации является исключительной ответственностью Исполнительного комитета Славутичского городского совета и никоим образом не может быть воспринято с учетом взглядов Европейского Союза.