Activation of small and medium-sized businesses in the border regions of Ukraine - Belarus

 

 Common goal

Increase the business opportunities, business activity and interaction of small and medium-sized businesses (SMEs) in small cities of the border regions of Ukraine-Belarus by 2016-2018 by 10% by creating platforms for interaction between SMEs, local governments and infrastructures supporting the business of border regions of Ukraine and Belarus.

  Project task

Providing SMEs with professional consulting and consulting support in the field of marketing, legal, financial and economic aspects of conducting cross-border business.

Creation / expansion of opportunities for obtaining important, timely and relevant information for making business decisions through the Internet portal of cross-border cooperation.

Development of potential and professional skills, as well as professional relations between representatives of small and medium-sized businesses in the border regions.

Achievement of changes in the policy of local authorities on the support of cross-border trade in small towns in border regions.

The target audience 

Businessmen  interested in expanding their capabilities and realizing their potential in the territory of neighboring states.

Local authorities responsible for comfortable living and living standards of the local population.

Business support structures that will expand and strengthen their connections.

Young people, start-ups, entrepreneurs who require positive examples, successful best practices (they will be interested in continuing to support SMEs in the field of cross-border trade).

The population of cities, which will receive additional services, opportunities and additional revenues to local budgets by enhancing business and improving the efficiency of cross-border cooperation.

 

Duration of the project14 months.

Implementation area: Kiev region (Slavutych city), Rivne region, (Varash city), Chernihiv region (Priluki city, Chernihiv, village Repki) of Ukraine. Gomel region of Belarus (Gomel, Rogachev).

 

 

 

Trade and services

 

Small production

 

 

 

Utilities

Transportation Services

 

 

Agriculture

 

 

 


 
 
5
Intersectoral meetings
224
Members
108
Men
114
Women
 

News

ЕНЕРГІЯ ПІДПРИЄМНИЦТВА - УСПІХ ГРОМАДИ

Tuesday, 13 August 2019
Administrator

9-10 серпня 2019 року консультанти Центру транскордонного співробітництва прийняли участь у проведенні днів Популяризації економічного розвитку в аграрній сфері, в рамках реалізації заходів Грантового проекту ЄС «План місцевого економічного розвитку: Славутич – драйвер росту відкритої та вільної економіки регіону» та на виконання Меморандуму про співпрацю між м.Славутич, Любецькою та Михайло-Коцюбинською об’єднаними громадами, у Любецькій об’єднаній територіальній громаді.

 

Дні популяризації економічного розвитку містили низку цікавих заходів для жителів громади, гостей з міста Славутича та Михайло-Коцюбинської об’єднаної громади, в т.ч. молоді, жінок та підприємців. Відбулися цікаві та корисні презентації Центрів транскордонного співробітництва, а також щодо можливостей державної підтримки та фінансування аграрного сектору, бізнес-тренінг, конкурси місцевих виробників, екскурсія на сучасне агропідприємство європейського рівня, ремісничі виставки та культурні заходи.

ЄС інвестував 5,6 млн євро у 29 грантових проектів для підтримки транскордонної співпраці місцевих громад України із сусідніми регіонами в Білорусі та Молдові за 2015-2019 рр.

Monday, 24 June 2019
Administrator

Київ, 21 червня 2019 р. – у Києві відбулося підведення підсумків реалізації 29 транскордонних проектів за програмами територіального співробітництва «Білорусь – Україна» та «Молдова – Україна», що фінансуються Європейським Союзом.

Транскордонні проекти за двома програмами були спрямовані на місцевий та регіональний розвиток прикордонних регіонів, стимулювання економічного зростання, пошук спільних рішень для загальних проблем по обидва боки кордону та зробили важливий внесок у покращення умов життя місцевих громад.

У програмі «Білорусь – Україна» було реалізовано 13 спільних проектів у регіонах, а саме: в Україні – Волинь, Рівненщина, Житомирщина, Київщина та Чернігівщина; в Білорусі – Брестська та Гомельська області. За програмою «Молдова – Україна» впроваджено 16 спільних проектів в українських регіонах (Одеська, Вінницька та Чернівецька області
) та на всій території Молдови.

Під час підсумкової прес-конференції голова української делегації Ганна Білоколос, представниця Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, наголосила: «Програма транскордонної співпраці – важливий інструмент для розвитку прикордонних територій. Це не лише реалізація заходів прикордонного співробітництва, а й додаткові можливості до участі у програмах ЄС регіонів України, які не залучені до програм прикордонної співпраці, зокрема, Чернігівської, Житомирської та Київської областей».

У свою чергу, Лучіан Джега, Керівник програм Європейської Комісії (DG NEAR), зазначив: «Європейська Комісія підтримує вектор щодо імплементації співробітництва транскордонної взаємодії. Мета програм, започаткованих 4 роки тому, – розвиток партнерства з іншими країнами-членами Східного партнерства. Важливо зазначити, що програма була націлена на врахування двосторонніх інтересів та на укріплення партнерства на транскордонній території».

Глава делегації Республіки Білорусь Михаїл Баценко зауважив, що «13 проектів в рамках програми Білорусь-Україна отримали фінансування і досягли запланованих результатів. Навіть більше – за деякими позиціями вони перевершили їх, що свідчить про досить високий рівень зацікавленості як з боку білоруських учасників, так і їхніх українських партнерів».
Глава делегації Молдови, представниця Державної канцелярії Республіки Молдова Емілія Чеботарі підкреслила: «Хочу особливо наголосити, що Програма територіального співробітництва Молдова – Україна виявилась дуже цінним інструментом Європейської Комісії, що дозволило нам виявляти й долати спільні проблеми в прикордонних регіонах та допомогло стимулювати соціально-економічний розвиток  на місцевому рівні. Програма сприяла мобілізації багатьох інституцій та організацій на рівні як органів державної влади, так і громадянського суспільства. Ми можемо з упевненістю стверджувати, що малими кроками розбудовуємо потенціал і досягаємо реальних результатів».
Підсумовуючи, Ерк Ролоффс, Керівник групи експертів, адміністратор Програми EaPTC – GIZ зазначив, що підтримує ініціативи всіх трьох країн щодо продовження Програми  EaPTC: «Ця програма – лише початок,  база для наступних кроків. Зважаючи на суттєві досягнення та успішні результати реалізації грантових проектів, ми сподіваємося на продовження Програми з боку ЄС. Наразі вже розпочато діалог країн-партнерів з Європейською Комісією  щодо майбутнього Програми».

Учасники заходу позитивно оцінили впровадження спільних проектів та засвідчили успішність реалізації двох програм територіального співробітництва «Білорусь – Україна» та «Молдова – Україна».


Фотографії заходу можна знайти за посиланням: https://fex.net/s/kbb4kbc

 

IV Форум експортерів Чернігівщини

Thursday, 06 June 2019
Administrator

Шановні колеги!

Запрошуємо експортерів, потенційних та діючих, взяти участь в IV Форумі експортерів Чернігівщини 11 червня в готельно-ресторанному комплексі “Ріверсайд”, вул. Шевченка, 105.

Темою цьогорічного заходу було обрано “Інноваційні технології та продукти як вирішальний фактор успіху для українського експорту”.

В програмі заходу багато цікавого та прикладного: підтримка від агентств національного рівня, можливості від міжнародних програм, а головне — передовий досвід наших колег, підприємців Чернігівщини!

Детальніше про захід — на сторінці форуму - https://inexforum-cn.com/

Участь — безкоштовна. Реєстрація — обов’язкова.

Скористайтесь можливістю вивести свій експорт на новий рівень!

Territorial Cooperation Programme Belarus-Ukraine
 

This publication has been produced with the assistance of the European Union. The contents of this publication are the sole responsibility of Executive committee of Slavutych city council and can in no way be taken to reflect the views of the European Union.